Muzyka - sprawdź na Ceneo.pl

Reklamujecie się jakoś?

Toman

1501
#1
Pewnie zdecydowana większość z was rapuje - to pytanie dla was.
Reklamujecie się z nowo wystawionymi utworami, ? Udostępniacie je? Lub próbujecie wypromować go w inny sposób? A może należycie do labelu przez co nie zajmujecie się reklamą? 

Ja osobiście swoje utwory staram się udostępniać na grupach na facebooku, udostępniać i oczywiscie wstawiać na swój fanpage. Ostatnio zacząłem zastanawiać się czy nie było by warto spróbować promowania swoich utworów na większą skale poprzez Facebook Ads. 
Prowadzę fanpage firmy w której pracuje i ostatnio szef zasponsorował mi szkolenie właśnie z reklamy na facebooku.

Pojęcie o tym mam a myślę, że mogło przynieść to rezultaty.   

Poza tym reklama to również udostępnianie na forach o rapie. Także dużo tego nie ma a myślę, że aby zdobyć szerszą grupę odbiorców jest potrzebne większe działanie niż to co robiłem dotychczas.

Jak to u was wygląda?
Odpowiedz
#2
Ja ulotki rozdaje na uczelni z linkami do najnowszych utworów
Miksuję większość weteranów na tym forumku, zainteresowanych zapraszam na PW!

i zdarza mi się coś przyrapować. ale to rzadko.


Facebook FACEBOOK - KLIK!


Odpowiedz
#3
Każdy typek co zgrywa rapera i kupuje sobie reklamy na fb zwykle kończy jako beka z rozjebanym pr od początku. W swiecie rapu to poziom tego co robisz ma cie wypromowac, a nie sztuczne zrodlo targetujace nieodpowiednich ludzi.
[Obrazek: comment_eHOTvR5UBVnzXwOuAKxZaSNIRIcdBBGb...WtRhAwe478]
Odpowiedz
#4
(23.11.2018, 20:21)Prepar napisał(a): Każdy typek co zgrywa rapera i kupuje sobie reklamy na fb zwykle kończy jako beka z rozjebanym pr od początku. W swiecie rapu to poziom tego co robisz ma cie wypromowac, a nie sztuczne zrodlo targetujace nieodpowiednich ludzi.

Nie zgodzę się, raczej tu bardziej chodzi o dotarcie do większej grupy odbiorców, co w tym złego?  a w tych czasach można zrobić tak dobrze spersonalizowaną reklamę, która nie ma prawa trafić do nieodpowiednich ludzi. Kwestia umiejętności bo jeśli ktoś się nie zna to masz racje wtedy reklama będzie "sztucznym źródłem targetującym nieodpowiednich ludzi"

Zgodzę się za to z stwierdzeniem że poziom tego co robisz ma Cie wypromować, tylko pytanie czy w tych czasach gdy raperów jest bardzo dużo to wystarczy?
Odpowiedz
#5
Targetowanie przez odpowiednie formy reklamy, a nie produkowanie się ułatwionym sposobem na social media. Rap to produkt na którym długo zdobywa się "baze klientów" czyt. słuchaczy. Znałem kilku-kilkunastu raperów promujących się w ten sposób i wcale nie zyskiwali na tym popularności. Jeśli chcesz promować swoją muzykę nie możesz bazować na takich sposobach, możesz spróbować jeśli mi nie wierzysz, pod warunkiem że nie szkoda Ci pieniędzy. Uważam, że najlepszą reklamą jest reklama "naturalna", przez co rozumiem naturalny przyrost słuchaczy, a promocje na większą skalę możesz próbować w momencie, gdy masz już zapewnioną x liczbę słuchaczy, jeśli jest chwytliwa - to sami ją napompują.
[Obrazek: comment_eHOTvR5UBVnzXwOuAKxZaSNIRIcdBBGb...WtRhAwe478]
Odpowiedz
#6
(23.11.2018, 20:40)Prepar napisał(a): Targetowanie przez odpowiednie formy reklamy, a nie produkowanie się ułatwionym sposobem na social media. Rap to produkt na którym długo zdobywa się "baze klientów" czyt. słuchaczy. Znałem kilku-kilkunastu raperów promujących się w ten sposób i wcale nie zyskiwali na tym popularności. Jeśli chcesz promować swoją muzykę nie możesz bazować na takich sposobach, możesz spróbować jeśli mi nie wierzysz, pod warunkiem że nie szkoda Ci pieniędzy. Uważam, że najlepszą reklamą jest reklama "naturalna", przez co rozumiem naturalny przyrost słuchaczy, a promocje na większą skalę możesz próbować w momencie, gdy masz już zapewnioną x liczbę słuchaczy, jeśli jest chwytliwa - to sami ją napompują.

Czaje, dzięki :Smile doceniam takie rady!
Odpowiedz
#7
Popieram co napisał Prepar. Jak widzę na fb reklamy raperów to zazwyczaj są to jakieś banany. Nie trafiłem na nic fajnego poprzez fb ads. Twój skill sam da Ci najlepszą reklamę. Jeśli nadal nie masz wyświetleń to po prostu jesteś jeszcze mało atrakcyjny dla słuchaczy. Najlepsza reklama to fora moim zdaniem. Dostaniesz szczerą opinię i krytykę przez co możesz szybciej progresować Big Grin
Odpowiedz
#8
Jeżeli chodzi o te grupy to wątpię czy wrzucanie tam kawałków ma jakiś sens. To jest dokładnie to co prawie każde forum. Dajmy na to że jakaś grupka ma 3000 użytkowników. I w tym przypadku masz zdecydowaną większość osób które wpierdalają tam swoje numery a samą grupę mają wyciszoną - więc nie widzą cudzych kawałków. Tak samo jest na większości forów gdzie nie ma tej zasady co tutaj - chcesz feedback - daj feedback.
ZAPRASZAM DO SIEBIE:

https://youtube.com/c/Fausthh
Odpowiedz
#9
Najlepsza reklama to fora o rapie, swój fanpejdż, soundcloud, albo nagrywasz z jakimś tam typeczkiem zjadasz go featem i już masz pare słuchaczy więcej. Dobre też jest wrzucanie numerów na jakieś inne kanały np. jakiś mniejszy lejbel czy tam jakiś kstyk i te sprawy. Wtedy też ci wpadnie jakieś kilka subskrajberów czy lajków na fb. Mi udało się zyskać prawie 100 subów i 2000 wyświetleń pod kawałkiem jak podesłałem do "Stricte Rap" numer i pokazała go w rapsach widzów.
CIERPIENIA MŁODEGO RAPERA out now!
Odpowiedz
#10
U mnie w centrum miasta jest miejsce na banner taki duży 300zł miesięcznie XD kupujemy
[Obrazek: linia-ruchomy-obrazek-0169.gif]


Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
Podobne wątki